| gellalbie4ever a întrebat:

Buna TPU,
Ma angajez la un supermarket. Întru la interviu, dupa mine intra o fata care din ce vorbește cu angajatorul(eu fiind prezenta în camera cu ele) urmeaza sa își dea demisia. Merg imi fac analizele, trec 2 săptămâni. Am vorbit cu ea o data la sfârșitul săptămânii trecute și o data ieri. Imi tot spune ca să mai aștept.
I s-a mai întâmplat cuiva asta?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca astepata ca cineva sa plece, ca sa nu plateasca dublu, atat pe ala care-i in preaviz cat si pe tine, care ii iei locul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota, scrii si te exprimi greori, nefiind clar ce vrei sa spui!
Ce treaba are fata cealalta cu angajarea ta?
Cine a spus sa mai astepti: angajatorul sau fata cealalta?

| gellalbie4ever explică (pentru Violleta2022):

Angajatorul

| Violleta2022 a răspuns (pentru gellalbie4ever):

Probabil ca astepata ca cineva sa plece, ca sa nu plateasca dublu, atat pe ala care-i in preaviz cat si pe tine, care ii iei locul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai caută și în altă parte.

| NisipLaMare a răspuns:

Mai exista varianta ca angajatorul sa aiba alti candidati si ii pune in asteptare ca sa aiba de unde alege.Pana atunci cauta si in alta parte poate gasesti tu ceva mai bine, 2 saptamani sa astepti este mult. Ramane la alegerea ta.