| Chez0nz a întrebat:

ma puteti ajuta cu un raspuns? Care este diferenta dintre Tehnician prognoza auto si electrician electronist auto si care ar fi mai bună? Am de ales intre primul profil de mai sus pe care il pot face la o postliceala si al 2 lea profil pe care il pot urma la niste cursuri de șomaj. Care ar fi mai buna si căutată?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu am auzit niciodata de tehnician prognoza auto rolling on the floor) poate diagnoza auto.

| Digikey a răspuns:

"Tehnician prognoza auto " este mai simplu.
Trebuie doar sa zici probabil o sa functioneze 50% si sa se defecteze 50%.Ca la meteo.