| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre Caltculatoare si Tehnologia Informatiei sau Inginerie Sistemelor (de la automatica si calculatoare UPB). Ce profesie pot avea de la fiecare? Presupun ca software engineer de la Calculatoare si inginer in diverse domenii de la Ingineria sistemelor? Ce mai pot deveni pe langa asta? Si la ce companii te poti angaja de la fiecare profil? Am vazut ca au parteneriat cu Microsoft, Samsung, etc. Cu cat mai multe detalii cu atat mai bine. Stiu ca au ghid de admitere s-a.m.d. dar nu sunt prea exacte. Multumesc anticipat si probabil voi da funda :-)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In ambele cazuri iesi inginer. Unul te specializeaza pe software si / sau hardware altul pe partea se sisteme automate.

iesi ingineri in ambele cazuri si poti lucra cam ce vrei tu in domeniu asta, nu te obliga nimeni sa faci programare web spre exemplu cum si daca termini IS nu te opreste nimeni sa faci programare in java

| MiraTimiriazevskaia explică (pentru suntserios):

Deci sa inteleg ca de la ambele profiluri pot lucra aproximativ in aceleași domenii?

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Iti recomand, Calculatoare si Tehnologia Informatiei, e mai buna de cat Ingineria sistemelor, crede-ma!