| Bursuc_Nicoleta_2003_eII9 a întrebat:

Nu stiu pe ce profil sa merg la liceu.Imi place super muult muzica si dansul dar la fel de mult imi place si artele...
Eu mi-as dori sa imi deschid o firma de make-up sau de desing vestimentar etc.
Dar cum am spus imi place si sa cant...fac ore de muzica dar nu am o voce incredibila de senzatie... daca ma puteti ajuta si cu alte variante pe care as putea sa merg in afara de astea
tatal meu vrea sa merg pe mate -info sa fac contabilitat, e avocatura etc.
Dar pe mine nu ma prea atrage asa mult...
Ma puteti ajuta sa gasesc un liceu potrivit pentru mine si nu numai daca stiti un liceu pe care sa merg ca pe viitor sa am si un castig super mare...

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Deci iti place muzica, dansul, make-up, design. Ce-ar mai lipsi? da, actoria. Sau scrisul, pictura.
Nu stiu ce sa zic despre castigul super mare.

| Yleana a răspuns:

O alta victima a carei tata vrea sa o faca avocat...
Prietena mea cea mai buna este aproape in aceeasi situatie cu tine. Parintii mei o sa incerce sa ii convinga tatal sa o lase la ce facultate vrea ea.

Mie mi-au spus sa fac o facultate care sa-mi asigure un loc de munca, iar dupa sa ma ocup de hobby-uri. Daca ai un loc de munca bine platit, iti vei putea incepe propria afacere fara sa iti faci griji ce o sa mananci maine. In general, cei mai buni profesori sunt pe profilul de mate-info, deci va fi in avantajul tau.

| fuckmorality a răspuns:

Ocupa-te cu tot ce iti place iar peste un timp fara sa iti dai seama vei avea o cariera care va genera venit si pasiune. Nu alege ceea ce nu-ti place doar pentru ca asa iti spun parintii, te vei chinui toata viata cu un job pe care nu il iubesti, care o sa genereze doar stres si putin venit.