| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Parere liceu si despre profesori la liceul Jean Monnet Ploiesti?

18 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Și eu vreau sa intru acolo, e un liceu bun. Profesorii am auzit ca sunt ok

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Pe ce profil? Eu am inteles ca nu se face carte.

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu prea se face carte intr-adevar! Ai ghidul de admitere?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Ok,deci in ghidul de admitere este opțiunea 4 liceul" Jean Monnet "Ploiesti, iar primul profil e Teoretică Real Științe ale Naturii, deoarece e nu este o anumită medie de admitere.In trecut am inteles ca profilul asta nu era. Acum nu stiu, cat despre profesori am auzit ca sunt foarte de treaba.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Se face carte? Te invata?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Da,dar e ok.La celelalte profile e mai mult practica si iti trebuie si bilingv.Iar la bac n-ai sa stii nimic, pentru ca in afara de Științe ale Naturii nu se face scoala.Eu de asta vreau la Stiințe ale naturii.Nu vreau sa ajung la bac si sa nu stiu nimic.Dar e alegerea ta, unde vrei sa te duci si spre ce te orientezi.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Tu la ce liceu vrei si la ce profil?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

La Jean Monnet, pe Stiinte ale naturii, La Virgil Madgearu pe Comerț sau Turism si Alimentație, sau la Victor Slavescu la Turism si Alimentație sau Comerț. Încă nu m-am decis ce liceu sa pun prima dată pe lista de opțiuni. Tu unde vrei?

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Eu voiam la Nichita pe acelasi profil, dar nu cred ca intru. Dupa Jean Monnet (Sn) si dupa la fel ca tine.Mi-e frica ca nu sunt profesori buni la Jean sau ca nu sunt de specialitate, ca nu se face scoala.Mi-e frica cu liceu acesta!

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Vreau sa ajung medic.Nu vreau sa imi fie distrus viitorul cu acest liceu!

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Ai dreptate intr-un fel, oricum la Nichita Stănescu sunt medii destule mare, eu il voi pune la opțiuni.Dar ai putea sa te îndrepți spre I.L Caragiale Filologie. Mediile de anul asta scad deci ai sanse chiar mari.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Ce medie ai?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

9.24! A ta?

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Bravo! 7,94

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Ai medie mare de ce nu te duci la Caragiale?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Dacă merg la Caragiale,am inteles ca unii profesori sunt mega exigenți si, ca copii de acolo sunt ca niste mașinării, si multi dintre ei sunt cu nasul, pe sus.Nu ar fi o problemă sa merg la Caragiale, dar voi vedea unde voi fi repartizată. Succes!

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Laila12Izabela):

Mersi la fel!