| anonim_4396 a întrebat:

Parinitii mei s-au mutat in Germania iar eu am ramas in tara la scoala, sunt in clasa a 10-a si as vrea sa plec si eu insa nu stiu cum se procedeaza la scolile din strainatate, mentionez ca nu stiu foarte bine limba germana inca o invat.
Voi ce parere aveti sa plec in Germania in clasa a 10 sau sa raman in tara sa termin liceul?

Răspuns Câştigător
| Criss_Mony_1989 a răspuns:

Daca tii foarte mult sa pleci la ai tai in Germania, poti pleca si maine daca ai bani de bilet de avion laughing Insa acolo programa scolara este foarte slaba si cu siguranta te va trimite in clasa a 12 a... Ceea ce poate fii un avantaj si in aceelasi timp si un dezavantaj avand in vedere ca nu vorbesti frecvent germana! Cu alte cuvinte, mai bine ai ramane in tara ca sa inveti germana si dupa sa pleci la ai tai! Funda?

| BB123 a răspuns (pentru Criss_Mony_1989):

Deci, daca as stii germana, mi-ati recomanda sa plec?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat