| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Pentru cei din Botosani, ce parere aveti despre Colegiul National Mihai Eminescu, Colegiul National A.T Laurian si Liceul Teoretic Nicolae Iorga?
Care dintre acestea este cel mai bun? Un top ar fi excelent...Dar sa fie ceva ce ati trait, ca asa si eu citesc pe internet multe, dar sincer, nu prea ma impresioneaza.Eu voiam sa dau la A.T Laurian dar cineva mi-a spus ca pretentiile sunt prea mari, daca intelegeti, apoi am vrut la Mihai Eminescu, dr cineva m-a descurajat si mi-a spus ca e mai bine la pedagogic(Nicolae Iorga).Va rog ajutati-ma, trebuie sa ma hotarasc la ce lceu sa ma duc, sunt in cl a 8 a, si hbar n-am.Stiu ca vreau sa merg la stiinte sociale, asta este sigur, dar la ce liceu... FUNDA!

2 răspunsuri:
| Andreea151996 a răspuns:

A.T. Laurian este unul dintre cele mai bune licee din Botosani dar intr-adevar pretentiile sunt foarte mari de aceea eu te-as sfatui sa dai la Colegiul National Mihai Eminescu deoarece este si el foarte bun si nu are pretentii asa mari dar depinde unde vrei tu sunt bune ambelebatting eyelashes. Bafta happy

| AndreeaShrott a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi incurcatura ca si tine, doar ca eu trebuie sa aleg intre Eminescu si Liceul de Arte. In ceea ce priveste A.T Laurianul si Eminescu ar trebui sa stii ca e mai bine la Eminescu.Am o verisoara acolo si mai multe cunostinte si din cate am auzit este foarte bine si chiar se face carte.Despre celelalte nu stiu ce sa-ti spun... eu m-am interesat doar despre Eminescu, pentru ca acolo as vrea sa merg si eu...