| marryna a întrebat:

Buna TPU si Hristos A Inviat.
Am nevoie de un sfat legat de afaceri
Am 25 de ani si consider ca este momentul sa muncesc mai mult pentru mine sa nu mai depind de altii, si vreau sa-mi deschid o mica afacere. Dispun de o suma modica, aproximativ 1000 euro Pana acum am doar doua posibilitati
1) Broker de asigurari; sa dau examen pentru calificare si sa-mi deschid un mic birou(aici ar fi un dezavantaj pentru ca trebuie sa platesc chirie facturi, impozit,,,Pfa,, etc si nu cred ca mi-ar ajunge 1000 euro)
2) Import haine : sa vand obiecte vestimentare si cosmetice online, pe diverse retele de socializare.
Care credeti ca ar fi mai profitabila?
Nu vreau sa ma imbogatesc, doar sa am un salariu decent.
Orice alta idee de afacere este binevenita

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Pompe funebre cu 1000E sa faci tu. happy

Revenind la intrebare, la brokeraj e greu saintri pe piata cu 1000E daca nu ai mai lucrat asa ceva si nu ai deja o lista de contacte. Aisgurarile sunt relatii pe termen lung, nu schmba nimeni brokerul pentru 2 lei in plus pe luna.

Doi sa-ti faci socoteala la banii blocati in stoc si un mic buget de promvovare. am vazut situri/facebookuri de genul si merg ok, depinde de preturi si de gusturi. Daca aduci haine dragute la preturi ok ai toate sansele sa mearga. "Buba" e concurenta neloiala, oameni care vand fara sa fiscalizeze, la pret mai mic, fa-ti socotelile inainte, anlizeaza concurenta si vezi daca poti veni la acelasi pret.

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Poti castiga bani multi online cu zero investitii prin vivaSMS
http://www.vivasms.ro/h/35af2f818e
delatii la id: music_catalin

| Sweety27 a răspuns:

Salut. Apreciez initiativa ta de a incepe o afacere pe cont propriu avand in vedere ca tot mai multe fete in ziua de asta, traiesc pe spatele unui barbat cu burta. Si eu vreau sa imi dau demisia de la locul de munca si sa incep o afacere proprie. Poate ne asociem, ce zici? happy

| ma3 a răspuns:

Pompe funebre! toti murim...

| CataC a răspuns (pentru ma3):

Pompe funebre cu 1000E sa faci tu. happy

Revenind la intrebare, la brokeraj e greu saintri pe piata cu 1000E daca nu ai mai lucrat asa ceva si nu ai deja o lista de contacte. Aisgurarile sunt relatii pe termen lung, nu schmba nimeni brokerul pentru 2 lei in plus pe luna.

Doi sa-ti faci socoteala la banii blocati in stoc si un mic buget de promvovare. am vazut situri/facebookuri de genul si merg ok, depinde de preturi si de gusturi. Daca aduci haine dragute la preturi ok ai toate sansele sa mearga. "Buba" e concurenta neloiala, oameni care vand fara sa fiscalizeze, la pret mai mic, fa-ti socotelile inainte, anlizeaza concurenta si vezi daca poti veni la acelasi pret.