| Miron_Liviu_1997 a întrebat:

Stie cineva o firma care se ocupa cu angajari in strainatate, adica acelea care iti ofera un loc de munca, dar sa fie si seriosi pentru ca am vazut multi oameni "intepati" de diferite firme false sau pur si simplu "intepati'(l-i s-a dat teapa).Sau daca ati fost voi cu o astfel de firma si daca a-s putea sa ma incadrez si eu.Multumesc! Rog seriozitate in raspunsurihappy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti o firma legala de recrutare, ca pe site-uri de cauti informatie, ai toate sansele sa dai doar peste tepari.

| Miron_Liviu_1997 explică (pentru Violleta2022):

Ok,dar cum i-mi dau seama daca firma este legala si unde le pot gasi.Scuza-mi rudimentaritatea raspunsului dar sunt praf din punctu asta de vedere big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta prin rude, vecini, prieteni si intreba-i pe ei, pe cineva pe care tu stii foarte bine, neriscand sa gasesti tepari pe forumuri.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti sa fii sigur pe nimic. Eu de exemplu am o cunostinta care a vrut sa plece in Germania cu o firma extrem de cunoscuta din zona in care locuieste, a dus o gramada de oameni si oamenii aia recomandau firma pentru seriozitate, ei bine, cunostinta asta s-a inscris, a platit nu mai stiu cat, aproape tot, nu doar un avans si cand sa plece i-a zis ca nu mai pleaca nicaieri, ca s-a intamplat ceva si cam atat, fara alte explicatii, banii nu i-a mai vazut inapoi insa a ramas cu promisiunea ca "poate la anul"... A aparut si prin ziare pe urma, ca a dat tepe, chiar daca firma functionase de cativa ani si a avut un istoric cat de cat curat.

In concluzie laughing cel mai bine mergi daca ai pe cineva acolo, care lucreaza deja si stie ca se fac angajari, sa te cheme el direct, sau informeaza-te extrem de bine despre firma cu care urmeaza sa pleci.

| Miron_Liviu_1997 explică:

Despre site-ul asta aveti pareri? http://www.bancadejoburi.ro