| Iosuat a întrebat:

Bună TPU, știu ca exista doua Academii de Politie în România, Al I Cuza de la București și încă una, care este aceea? Care este diferența dintre Academie, Subofițeri și Școala de politie mulțumesc, ofer fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista doua Academii de Politie in Romania, e una singura, aia din Bucuresti, Alexandru Ioan Cuza. Exista 2 scoli de politie, una la Campina si una la Cluj-Napoca. Diferenta dintre academie si scoala de politie e ca din academie vei iesi ofiter de politie si din scoala de politie vei iesi subofiter de politie(adica agent).

| Iosuat explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce vrei să te faci polițist? Ce-i așa atractiv la cariera asta?

| Iosuat explică (pentru anonim_4396):

Salariul si lipsa de efort crescuta si timpul destul de mult liber cand poti face si alteceva ca hobby profitabil sau doar asa, dar m-am trazgandit din cauza ca nu am sansa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iosuat):

Timp liber? Hobby?
Mă faci să râd.
Mai bine că te-ai răzgândit.

| Iosuat explică (pentru anonim_4396):

Acum ca s-a scos legea cu iesitul la pensie la 57-50 de ani cu atat mai mult

| mihaihai a răspuns:

Exista o singura academie, cea din Bucuresti