| vladas2005 a întrebat:

Sunr nesigur in vederea alegerii unei cariere viitoare. Singura optiune pe care o am este fotografia, pentru ca este una din puținele mele pasiuni. Aici intervine o mica problema, deoarece ca fotograf de evenimente la inceput nu e ceva din care te poti intretine, iar recent am văzut ca sunt si joburi de editori foto prin diferite studiouri. Aici vine intrebarea mea: piata aceasta este destul de dezvoltata sau se va dezvolta in urmatorii ani indeajuns si in Ro?

Răspuns Câştigător
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sincer? Chiar nu stiu sa-ți raspund la intrebare. Însă, pot sa-ți dau un mic sfat. Vrei sa știi care e pasiunea mea? Scrisul. Ador sa scriu. Ador sa îmi creez personaje și sa inventez tot cercul lor de prieteni și toată acea drama. Însă..scrisul e de viitor? Cel puțin ca sa ma întrețin? Raspunsul meu este nu. Nu pot sa ma întrețin din scris sau din litere. Asa ca m-am hotărât sa dau la o facultate tehnica din care pot trai in viitor. O sa pot sa îmbin plăcerea(scrisul) cu serviciul. Acest lucru te-as sfătui și pe tine. Dar, bineinteles dacă vrei sa te ții de fotografie, tine-te.

| vladas2005 explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Multumesc pentru parerea ta. O sa ma mai gândesc ceva timp pana fav alegerea. Succesul sa fie de partea ta!

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru vladas2005):

Și de partea ta! Sa faci alegerea cea mai buna pentru tine. ‘)

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facultatea de arte plastice te va apropia foarte mult de pasiunea ta.

| Donsavas a răspuns:

Nu intotdeauna ce ne pasionează este si sigur din punct de vedere financiar. Pasiunea e pasiune, nu o lua ca pe o optiune de viitor, deoarece viitorul e nesigur si avand in vedere ca nu e un domeniu cautat, eu nu mi as face speranțe în locul tau.