| Coleguţu a întrebat:

Buna tpu..sunt baiat si as vrea sa ma duc la un curs de orga sau pian, si nu am mai fost niciodta.Problema este ca nai la scoala nu am invatat notele, pe noi ne punea sa invatam un cantec si ne sculta din el.La acea scoala ca sa poti sa inveti sa cand la pian sau orga sigur ca iti trebuie sa stii notele muzicale mai ales ca vor venii partituri din ce in ce mai grele.Te invat colo notele muzicale sau astea trebuie sa le sti tu in principiu

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Te invata acolo stai linistit, eu am terminat un astfel de liceu, chiar iti recomand sa te duci, o sa vezi ca te poti descurca. Este bine sa te duci din timp, cat mai repede. Unele instrumente se invata din clasa a doua asa ca nu mai pierde timpul in alta scoala.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te învețe, o iei de la zero pentru a învăța arta instrumentului muzical.
Succes!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie sa inveti notele.
Iao de la zero

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Inainte sa te inscrii incearca sa te duci la niste cursuri si sa inveti notele...

| alina099299 a răspuns:

Eu iti propun scoala Eugen Doga, acolo invat eu vioara, daca nu stii notele profesorii te invata, daca le stii, nu.Notele le poti invata la solfegiu adica acolo unde inveti despre Terta Secunda Cvarta,o sa intelegi asta daca o sa iai cursuri de pian sau de orga, sau de orice instrument, dar le mai poti invata si de la viitorul profesor, de la care o sa inveti sa canti la acel instrument, doar sa-i spui ca nu le stii si el te va invata. SUCCES!