| anonim_4396 a întrebat:

sunt cursant la cursul pentru SGP la politie militara din cadrul fortelor aeriene si mai am 2 saptamani si termin cursul, dupa care urmeaza sa ma duc la unitatea unde am fost repartizat. Cadrele care ne instruiesc au spus ca ar trebui sa vina ce-i de la Fortele Speciale sa recruteze si nu au mai venit si nici nu o sa mai vina. Eu as vrea sa ma duc in Fortele Speciale si nu stiu cum sa fac, as putea sa fac raport la unitate cand ajung?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu! Te duci si pui un raport la biroul Documente Secrete (nu mai stiu cum se numeste acum! Asa se zicea pe vremea mea). Cel mai simplu ar fi sa trimiti unul la comandamentul FS deoarece comandantul unitatii tale n-o sa vrea sa scape de un SGP bun. Eu cand am vrut sa ma mut dintr-o unitate in alta am iesit la raport la seful esalonului superior al unitatii unde voiam sa ma mut.