| stefania0907 a întrebat:

Sunt fata si mi-ar placea foarte mult sa urmez o cariera ca medic chirurg sau detectiv/ anchetator criminal. Pe care dintre ele ar trebui sa o aleg? Stiu ca fiind un chirurg esti mai in siguranta, pentru ca nu sunt atatea pericole ca la un detectiv. Dar mi se pare mai palpitanta cea dea doua meserie! Si chiar nu am nicio idee! Daca ma puteti ajuta, nu ezitati! Multumesc!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Detectiv.daca ramai in State.

| karsivan a răspuns:

Chirurg in state esteticean, dar facultatea este scumpa foc, daca ai banii sau au ai tai, da asta as face eu.

| AlexandrulS a răspuns:

Detectiv in Romania este o slujba de tot... mai bine nu, chirurg la fel. nu sunt apreciate aceste meserii. Dar daca vrei sa mergi in america sau in alte tari un chirurg poate ajunge la salariul COLOSAL de 200 de mi de dolari pe an ceea ce inseamna enorm. Detectiv la fel peste 50 60 de mi pe an,... dar la chirurg trebuie sa ai creier sa intri la medicina este greu rau.

| stefania0907 explică (pentru AlexandrulS):

Scuze! Am uitat sa mentionez ca nu vreau sa fac facultatea in Romania! M-am gandit la USA pentru ca am niste rude acolo si ma pricep si la engleza! big grin