| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Sunt în anul 1 la medicină generală la FMF Oradea. Nu sunt multumita si mi-as dori sa ma mut la o alta facultate (spre exemplu UMF Iuliu Hatieganu, Cluj sau Victor Babes Timisoara), ce am de facut? Trebuie sa repet iar anul 1?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În timpul anului universitar nu te poți muta. După ce termini anul și iei note de trecere la toate materiile, poți face cerere de mutare, la centrul universitar unde dorești să ajungi.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc mult! Există un număr anume de locuri? Pot să mă mut la sfârșitul primului an? ( auzisem undeva că mă pot muta doar din anul 3-4)

| sadrian46 a răspuns (pentru Anamaria9916):

Există locuri doar dacă a renunțat cineva. Asta se întâmplă.