| Ama111111 a întrebat:

Bună,TPU! Sunt in primul an la facultate și asa proastă nu m-am simțit niciodată, adică nu stiu dacă să dau vina pe modul în care se face facultatea in acest context pandematic sau eu nu am ce căuta la facultate. Vreau să stiu dacă și voi v-ati simtit asa la inceput sau sunt într-adevar proastă.Am un feeling foarte ciudat in ceea ce priveste facultatea

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde și la ce specializare ești... colegii tăi ce zic despre cursuri?

| Ama111111 explică (pentru Adry05):

Colegii mei sunt de aceeasi parere, dar nu stiu dacă sunt sinceri

| Adry05 a răspuns (pentru Ama111111):

Probabil e nou sistemu pentru voi și tot și poate părea copleșitor la început fiind și anxietatea specifică schimbărilor majore. eu cred că o să fie bine cât timp îți dai interesu cât poți să înțelegi și să înveți

| sierra1 a răspuns:

"in primul an la facultate și asa proastă nu m-am simțit niciodată"

de unde vii, unde ai ajuns?

| Eireann a răspuns:

In primul semestru la facultate credeam ca am nimerit acolo din greseala. Aveam impresia ca toti colegii mei inteleg si stiu tot, numai eu nu. Mai tarziu povesteam ca toti ne simteam asa, dar nimeni nu zicea nimic.
Ai rabdare.

| Eireann a răspuns:

Facultatea e mult diferita de liceu, e greu cu acomodarea in special acum cu pandemia. Daca ai intrat acolo se presupune ca poti sa faci fata, incearca sa te linistesti si sa ai mai multa incredere in tine.

| Osneros a răspuns:

Cel mai probabil e de vină sistemul românesc de a băga teorie și materie cât încape și explicații și experiență practică cât mai aproape de 0.

| Ama111111 explică (pentru Osneros):

Aici ai dreptate, sper să mă obișnuiesc cu facultatea asta