| marutza2015 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Anul asta termin a 8-a si nu prea stiu la ce liceu sa dau. Sunt din Galati iar materiile mele preferate sunt limba romana, geografia si istoria. Daca ati fi in locul meu la ce licee ati da? Tin sa mentionez ca nu sunt foarte buna la invatatura, ma refer la faptul ca nu ma astept sa iau la capacitate o nota mai mare de 9.50

Răspuns Câştigător
| aliipt99 a răspuns:

Eu zic sa termini cu liceul militar.Nu mai suntem pe vremea aia...
Lasa copilul sa se duca la un liceu ca tot omul de rand.
Sa te inscrii la profil filologie iar in caz de iti place istoria mai mult decat engleza, franceza sa te inscrii la s.sociale.
Nu stiu licee de la tine din oras, dar intereseaza-te de profesori.

1 răspuns:
| Petrica1605 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa dai la un colegiu militar, dar asta doar daca-ti place viata de militar. Admiterea este foarte grea, mai ales proba fizica... Dar odata ce-ai intrat te va pregatii pentru viata, desii iti va fi foarte greu, va trebuii sa stai acolo, ai voie sa pleci o zi sau ceva de genul doar cu permisiuni, despartirea de familie va fi foarte greu, dar te asigur ca acolo sansa de a trece bacul este de 100%, nimeni nu a ramas. Daca vrei un liceu civil in schimb, incearca sa te interesezi pe net de niste licee mai bune din orasul tau, vezi care este cel mai potrivit, si alege-l impreuna cu parintii tai.

| aliipt99 a răspuns (pentru Petrica1605):

Eu zic sa termini cu liceul militar.Nu mai suntem pe vremea aia...
Lasa copilul sa se duca la un liceu ca tot omul de rand.
Sa te inscrii la profil filologie iar in caz de iti place istoria mai mult decat engleza, franceza sa te inscrii la s.sociale.
Nu stiu licee de la tine din oras, dar intereseaza-te de profesori.