| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU sunt pasionat de It si calculatoare si deja stiu foarte multe despre cum se repara si despre componente si tot si as vrea sa devin depanator de calculatoare sau ceva sa repar calculatoare dar sunt la profil de filologie, imi trebuie multa matematica pentru aceasta meserie? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Boeriu_Marius_1998 a răspuns:

Iti trebuie pile ca sa te angajezi oriunde sad #sadlife
dar KFC are mereu posturi disponibile deci nu fii trist happy

| suntserios a răspuns (pentru Boeriu_Marius_1998):

Amuzanta plangerea asta de mila cu ai nevoie de pile oriunde sa te angajezi...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa faci o calificare in mecatronica.
Astfel vei invata si cum se monteaza si se intretin echipamentele da automatizari cu comanda digitala.
Exista astfel de licee de specialitate, dar si cursuri postliceale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa fii, un parlit de reparator de fire pe la un atelier uitat de lume sau sa proiectezi circuite /programezi microcontrolere. Ca diferenta e mare

| sierra1 a răspuns:

Imi trebuie multa matematica pentru aceasta meserie?
NU iti trebuie matematica! Dă-i 'nainte dacă îţi place.

| alexia884734986 a răspuns:

Zappy happy

| Iblue a răspuns:

Iti trebuie informatica, pe care tu nu o faci la profilul tau, daca vrei un profil bun pentru meseria pe care vrei sa o urmezi transfera te la mate -info