| PsyhoChild a întrebat:

Sunt pe filologie, clasa a 11 a și nu stiu ce facultate să urmez după ce termin liceul.
Poate suna copilaresc, dar vreau sa fac o facultate ca mai apoi să am un loc de muncă bine plătit.
Sunt conștient că cele mai bune salarii din țară le au doctorii și IT-iștii.
Ceva idei de locuri de muncă și ce facultate trebuie să am pentru locul de muncă respectiv?

3 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Eu zic sa urmezi ce pasiuni ai, ce vrei sa faci in viitor. Nu toți studenți care termina o facultate au cele mai bune locuri de munca fiindcă sunt prea mulți studenți și prea putine joburi libere. Cel mai important lucru ii sa fii pasionat de ceea ce o sa faci, și știu ca in țara noastră nu ii foarte ușor sa îți găsești locu. Dar ar fi un bun început. Scuze ca nu pot sa te ajut cu restul.

| Jackpot2 a răspuns:

Pai ai putea urma facultăți precum drept, litere, jurnalism, limbi străine facultăți de arte(pictura muzica teatru).Dar nu este un impediment ca ești la filo. Poți da și la medicina la matematica sau la facultăți tehnice. Urmează o facultate în care se fac obiectele care iti stârnesc curiozitatea!

| andreea567890123 a răspuns:

Încearcă Asistenta Medicală sau Tehnica dentara. Ai admitere la ambele doar din biologie de a11a si a12a.