| Magdalena234 a întrebat:

Buna TPU ^^

Visul meu este sa devin actrita. Stau in Spania [ pe langa Madrid ]. Nu fac scoala speciala de actorie, deci cum as putea sa devin actrita? Vreau sa incep sa imi fac visul, am 14 ani. Nu vreau sa astept pana la 20. Vreau sa fac ceva cu viata mea happy

Dau funda :3

8 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Alcala de Henares sau Coslada?

| Magdalena234 explică (pentru MskDesign):

Stau intr-un "sat", la 30 de min. distanta de Madri happy

| MskDesign a răspuns (pentru Magdalena234):

Am stat 2 ani in acea zona.

| Magdalena234 explică (pentru MskDesign):

Fain happy

| MskDesign a răspuns (pentru Magdalena234):

Referitor la intrebare, trebuie sa ai, cu adevarat, un har al actoriei. Daca crezi ca il ai, genul de programe "Romanii au talent" te pot promova. Youtube-ul de asemenea, este o sursa importanta de promovare a talentelor.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Du-te la o scoala de actorie la diferite castinguri... poti avea sanse mari daca esti buna sa te ia intr-un filmulet ceva. Varul meu avea 7 ani si s-a dus la un casting si a jucat in numai iubirea.

| Sasha30 a răspuns:

Hmm..nu stiu ce sa zic. Asta e si visul meu. Nu vreau sa te descurajez insa am invatat-o pe pielea mea. E cam tarziu pentru asta si acum fie vorba intre noi, trebuie sa fii foarte buna si sa ai mult talent dar si ajutor din partea parintilor, adica bani. Tu nici macar nu stii daca ai talent. Nu poti sa spui ca asta vrei sa faci in viata. Actoria e o meserie grea, iar la noi in Romania se plateste foarte prost. Ideea e ca nu te poti baza pe asta, ca tie iti place mult, trebuie sa ai si mult talent si sa fii dedicata in ceea ce faci. E mai greu decat crezi. Si ti-as sugera sa te consulti si cu ai tai, sa vezi daca sunt de acord cu asta, sa vezi daca te-ar susutine in astfel de lucruri. Dar chiar de stiu aceste lucruri, si visul meu ramane sa fac tot asta, deci avem un punct in comun. Daca vrei putem vorbi oricand despre asta. Mult succes!

| Happy4you a răspuns:

E bine ca te gandesti la asta de la varsta pe care o ai. Dar trebuie sa incepi sa pui lucrurile in miscare putin.Este foarte bine ca te afli si intr-o tara straina. Uite ce as face eu: daca e posibil, as lua cursuri speciale de actorie sau m-as duce la o scoala, dupa cum ai spus si tu, dar este cert ca ai nevoie de pregatire oricat de inzestrata ai fi cu talentul de a juca.Cred ca trebuie sa iti urmezi visul, caci este o meserie speciala pe care si eu am avut-o drept tel in viata, dar a disparut. Oricum, in timp ce iei aceste cursuri, poti participa la diferite casting-uri pentru mici roluri in reclame sau piese, scurt metraje etc. Tu stii mai bine! Porneste de jos si construieste-ti propria cariera! Hai, spor la munca si succes in viata! Funda?