| Kisses a întrebat:

Vreau sa dau la anul la politie la Câmpina, nu am probleme la scris, dar cu sportul am o mare problema, obosesc foarte repede, eu nici sportul la scoala nu il faceam, dar acum ca m-am hotarat sa merg la politie, trebuie sa ma apuc de treaba. Oare o sa pot sa fac rezistenta daca obosesc atat de repede? Am 1, 63 si 51, 5 kg, sunt numai bine. Cum sa fac rezistenta? O sa am timp pana in septembrie sa fac rezistenta? Si cu mingea de 2kg arunc putin, cum sa ma antrenez sa dau cu ea mai tare?

Răspuns Câştigător
| xMeee a răspuns:

Bună, nu știu dacă te ajut. Sunt în aceași problema ca tine, eu nu vreau să dau la poliție dar trebuie să fac sport că am niște probleme cu coloana. Mie de exemplu sportul mi se pare un chin dar la cine merg mi-a zis că e mai greu până te obișnuiești. Dacă vrei pot vorbi mâine cu ea să o întreb oare de ce obosesc repede?! Dar așa fac exercitiile ce trebuie să le fac sper să fie mai bine. Sunt multe fete la poliție nu te descuraja! Dar am o colegă care a picat la sport, deci trebuie să faci asta foarte hotarat. Succes!

| Kisses explică (pentru xMeee):

Poate o intrebi daca este o problema cu asta ( cu obositul repede), control la inima am facut si sunt bine, poate in timp daca fac sport mereu, o sa prind rezistenta, sper... multumesc! Astept sa revii cu un raspuns.

| xMeee a răspuns (pentru Kisses):

Buna! Am vorbit cu ea, și mi-a zis că nu sunt obișnuită să fac efort, dar a sous că dacă fac o să observ că nu o sa mai obosesc repede, adică mereu o să ai o rezistența mai bună, sportul te ajută la sanatate. Sper să te obiśnuiești cu un efort mai mare, eu pot să îți spun că am făcut febră musculară dupa primele 2-3 ore și acum nu mai fac deloc, dar mai obosesc la picoare cam asta mai am de rezolvat. Succes.

| Kisses explică (pentru xMeee):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Vrei sa te faci polițistă? O sa alergi după hoti pe tocuri? Ce varsta ai?

| Crush247 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ba ce-s cu intrebarile astea?!
Care e problema daca vrea sa se faca politista?!
e strict problema ei, daca nu stii sa ii dai un raspuns, da scroll downwinking

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Crush247):

O seara plăcută, noapte bună.

| Crush247 a răspuns:

Da! Desigur ca poti sa te incadrezi in bareme, ai un an la dispozitie in care te poti apuca de pregatiri pentru sportiv. E foarte important sa ai incredere in tine si sa lupti pentru scopul tau.