| fataceanoua90 a întrebat:

Bună, TPU! Vreau să dau la liceul militar doar că am ochelari.
Îmi poate spune cineva, vă rog, dacă au importanță dioptriile? Și dacă au, care sunt cele maxime?
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Poti prezenta vicii de refracţie de maximum 2d.

Pentru specialităţile aviaţie, marină, tancuri, apărare antiaeriană şi radiolocaţie, infanterie, vânători de munte candidaţii cu vicii de refracţie care trebuie corectate cu lentile aeriene nu sunt admişi.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, au și numai medicul decide asta!

| RaduRobertRO a răspuns:

Dioptriile an si nu au importanta, depinde cat de mari sunt si daca ai si alte probleme de vedere.

| fataceanoua90 explică (pentru RaduRobertRO):

Care sunt cele mai mari dioptrii cu care se poate intra?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru fataceanoua90):

Poti prezenta vicii de refracţie de maximum 2d.

Pentru specialităţile aviaţie, marină, tancuri, apărare antiaeriană şi radiolocaţie, infanterie, vânători de munte candidaţii cu vicii de refracţie care trebuie corectate cu lentile aeriene nu sunt admişi.