| Al000 a întrebat:

Vreau sa dau la limbi straine si am fost sfatuita sa ma inscriu la japoneza, intrucat mi se va preda de la 0 si este ( alaturi de chineza, araba.) o limba foarte cautata, si de asemenea, ma atrage. La engleza ma descurc destul de bine, dar pentru a fi sigura ma voi apuca de si meditatii. Intrebarea mea este : in cate limbi straine ma pot specializa? Adica mi s-a spus ca in facultate pot studia pe langa engleza si japoneza, si o alta limba. Sau dupa ce termin facultatea trebuie sa fac un curs sau ceva de genul acesta pentru a treia limba? Eu am deja cunostinte de spaniola ( nu vorbesc fluent, dar am un nivel mediu) si nu imi displace nici ideea de a invata mai bine franceza. Cateva lamuriri? Multunesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu prea stiu daca te pot ajuta, dar vreau doar sa stii ca si eu as vrea sa dau la limbi straine, tot pe japoneza happy
Daca te referi la facultate de litere din Cluj, am inteles ca acolo se preda japoneza, dar trebuie sa mai alegi inca o limba insa nu sunt foarte lamurita in privinta asta.(Daca stii alta facultate unde se preda japoneza m-ai ajuta enorm).

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Poti invata germana, franceza si spaniola. Cel mai bine e sa stii franceza si engleza la perfectie pentru ca sunt limbi universale