| Duluman2002 a întrebat:

Vreau sa intreb pentru cate limbi poate opta un student in cadrul facultatii de limbi si literaturi straine?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

2 (dar una din ele poate fi română deși nu prea recomand) și ai și opțiunea de a-ți mai alege una pe care s-o pornești de la 0 sub forma unui opțional.

| Duluman2002 explică (pentru Adry05):

Si dupa ce termini respectiva specializare, limba optionala are aceeasi valoare ca cele 2 limbi obligatorii? Adica ai calificare in toate cele 3 limbi practic.

| Adry05 a răspuns (pentru Duluman2002):

Da dar cred că îți apare că ai nivel mult mai scăzut la limba 3, gen un A2 sau ceva

| Furnicuta000 a răspuns:

2 obligatorii si una optionala