| Pufy12 a întrebat:

Vreau sa urmez o cariera militara si visul meu e sa ajung sa fac misiuni in Afganistan. Imi poate spune cineva ce pasi as putea urma sa imi urmez visul? Adica daca intru la SPG pot sa ajung in Afganistan?

Răspuns Câştigător
| aramnicolae a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi absolvent de academie. daca nu esti trebuie sa ai experienta de minim 15 ani in armata. apoi trebuie ca proba fizica sa cari 30 de kilograme 40 de kilometri pe traseul special numit TS.

| Pufy12 explică (pentru aramnicolae):

Chiar si femeile pot ajunge sa faca misiuni acolo?

1 răspuns: