| zambalici a întrebat:

Ajutati.ma si pe mine cu un scenariu de film dupa opera La conac de I. L. Caragiale dau funda mersi

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Din cate stiu, La Conac nu a fost ecranizat, eu fiind scenarist. As putea face un scenariu de film adaptat dupa aceasta opera dar in mod evident intreg procesul ar dura cateva luni.

| zambalici explică (pentru TheAce):

Imi trebuie un scenariu mic care sa cuprinda doar ideea piesei nu.mi trebuie ceva foarte complicat

| TheAce a răspuns (pentru zambalici):

Ai spus scenariu de film. Nu exista variante scurte. Un scenariu bazat pe La Conac insumeaza cam 120-150 de pagini. Credeam ca vrei sa adaptezi opera intr-un film dupa modul in care ai formulat intrebarea.
Ce vrei de fapt?