| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, doresc sa aflu cate ceva despre postul de dispecer monitorizare(camere video) din cadrul companiei Dedeman. Ce salariu primesti,conditiile sunt ok cam ce atributii as avea? mi s-a propus acest post insa sunt indecis, am studii superioare poate ar trebui sa optez pentru alta functie?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| danutz2006 a răspuns:

Depinde ce iti place tie sa faci.
Jobul pare simplu la inceput, dar trebuie sa te gandesti ca vei sta perioade lungi de timp in fata monitoarelor urmarind lume, si in general trebuie sa urmaresti si sa informezi oamenii de pe teren de eventuale fraude ale clientilor sau angajatilor in magazine. In cazul in care asta iti va place si te vei face remarcat in firma, exista sansa sa poti avansa dar mai mult de sef peste echipa de securitate nu prea ai unde.
Nu conteaza ca ai sau nu facultate ci conteaza sa faci ceva cu placere si sa obtii rezultate. Rezultatele se obtin doar prin experienta si uite asa se leaga toate intre ele.
Daca nu ai o alta varianta mai buna eu zic sa mergi, sa incerci, vezi daca iti place sau nu si decizi tu ulterior.
Daca nu iti place poti incepe sa iti cauti altceva, poate prinzi un alt job in companie, etc.
Orice ai face trebuie sa te gandesti ca acum ai luat cea mai buna decizie pe care o puteai lua.
Spor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa fie o pozitie ultra confortabila sa stai intr-un birou caldut si curat si sa privesti niste monitoare.
Salariul este cel oferit de conducerea Dedeman, pe care noi nu avem cum sa-l stim, pentru ca nu se fac publice salariile.
Daca tu consideri ca te injosesti facand aceasta munca simpla si confortabila care-ti aduce un banut usor, doar pentru ca ai facultate, atunci poti aplica la joburi legate strict de profilul faculatii terminate si a anilor tai de experinta.