| ioana_5848 a întrebat:

Facultatile de medicina din Romania sunt recunoscute si in strainatate? Eu am de gand sa dau la cea din targu mures dar sa lucrez in strainatate dupa studii! m-ati putea ajuta cu niste detalii? mersi mult. funda, bineinteles. happy

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Da, studiile sunt recunoscute in strainatate, de ce crezi ca pleaca asa de multi medici in strainatate dupa faculta? Ca aici ori sunt someri ori prost platiti.
Studiile sunt recunoscute in strainatate.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca sunt recunoscute, altfel nu ar pleca atatia medici sa lucreze in strainatate. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Sunt țări care te pun să dai și examene de diferențe!
Cine știe ce va fi peste nu știu câți ani când vei termina tu facultatea & masteratul!

| meoww a răspuns:

Depinde unde in strainatate ca de ex in unele tari in care nu ii de ajuns numa facultatea de aici si o sa trebuiasca sa o faci si pe al lor acolo si desigur depinde si ce vrei sa te faci ar trebui sa te interesezi bine