| Claudiia_Claudiia_1993 a întrebat:

M am decis ca in viitor sa ma duc la jandarmerie, la sugestia parintilor mei, dar pe mine chiar ma incanta ideea si mi se pare ok. Eu acum sunt la un liceu economic, pe economie, si vreau sa ma mut la alt liceu pentru a scapa de matematica deoarece nu am nevoie de ra daca vreau la jandarmerie. Aici intervine problema, sunt indecisa in legatura cu profilul la care sa ma mut, ori stiinte sociale, ori filologie, si nu stiu care profil m ar putea ajuta mai mult pentru jandarmerie. acum trec clasa a X-a. Stiu ca la ambele se face multa romana, iar mie imi place romana, de cand eram mica, iar matematica imi displace cu totul laughing)). As vrea sa mi spuneti ce parere aveti si ce ati face in locul meu, ce m ati sfatui!

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O poti lua ca gluma : dupa riguarea gramaticala a formularii intrebarii, jandarmeria ti se potrveste ca o manusa.
bafta deasa si succes

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu conteaza profilul, conteaza diploma de bac, asta e cheia intrării. Ai bacu, te-nscri la concurs, dai probele, le treci cu brio, faci scoala, termini scoala si dupa le rupi coastele la smecherasi.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi pentru a intra la jandarmerie știu că se dau probe. Dar tu vrei să urmezi instituția lor de învățământ?

| FanulMeu a răspuns:

Alege dupa bunul plac profilul liceului nu conteaza cand te inscrii la facultate/jandarmerie/politie/armata/medicina etc, si pana termini liceul poate te vei razgandi.