| Deliapitica14 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt in clasa a 8 a și mă gândesc să mă duc pe științe ale naturii. Îmi puteți spune ce ore se fac la acest profil, la ce se bacul și dacă se reia materia din gimnaziu in clasa a 9 a?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bacul il dai sigur din mate și română

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face în special chimie, biologie, fizică, matematică...iar bacul îl dai, pe lângă competențe, la română, mate și la alegere între biologie, chimie, fizică și informatică.

| isemilia a răspuns:

Orele sunt cele normale, cu mai mult accent pe biologie, fizică și chimie. BAC-ul il vei da la română, matematică și la alegere biologie / fizică / chimie. (una din ele. Mai sunt și competențele, desigur)

| isemilia a răspuns (pentru isemilia):

Și la informatică poate fi dat BAC-ul. Am uitat să scriu.