| Abracadabraash a întrebat:

unde pot lucea (mai exact) dupa ce termin cibernetica-ase? se poate sa fac aceasta specializare daca nu prea imi place(si nu prea pot ptc ma doare capul) sa lucrez pe pc?

2 răspunsuri:
| AdelaElena88 a răspuns:

Părerea mea este ca nu are rost sa faci ceva ce nu îți place. Gândește-te puțin, ai zis din start ca nu prea îți place, probabil îți surâde ideea pentru a-i auzit ca se câștigă bine în domeniu. Daca o sa faci asa doar ca sa fie făcut, îți spun că nu o sa ai nici satisfacție profesionala și cu atât mai puțin materiala ( dacă nu vei fi bun nu o sa te caute nimeni) Părerea mea este sa te orientezi către altceva, ceva la care știi sigur ca te poți pricepe și care îți place.Bafta!

| Abracadabraash explică (pentru AdelaElena88):

Am zis ca nu imi prea place sa lucrez pe pc, de aceea am intrebare daca presupune f mult lucru pe pc, sau am si alte optiuni. Si nu neaparat nu imi place, dar ma doare capul cand stau mai mult pe pc