| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg la o facultate de arhitectura si nu stiu ce sa aleg: arhitect sau design interior? Am inteles ca la arhitect faci 6 ani si la design faci 3 ani. Ce salariu primesti? Cineva care a terminat o facultate de genu va rog dati mi niste sfaturi. happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce companie te angajeaza!
In orice caz, ca incepator, abia iesit de pe bancile facultatii, vei primii salariu minim pe economie 1500-1700 lei, pentru cativa ani, pana capeti experinta si dovedesti ca esti bun.