| alexandra0234 a întrebat:

Buna, vreau sa studiez Medicina Generală la UMF Iași, iar după vreau să fac rezidențiatul in State si am inteles ca ar trebui să dau niste stepuri, mă poate lamuri cineva care este treaba cu ele? In ce ani din facultate ar trebui să le dau, care ar fi costurile atat pentru manuale cat si pentru examenul in sine etc? Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu persoane care au facut 6 ani de facultate in Romania si dupa au mers in State in loc sa stea la ei acasa. Si au muncit acolo ca asistenti, timp in care au mai facut inca 5 ani ca sa isi echivaleze diploma si sa poata munci ca doctori.
Nu stiu care sunt costurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Step-uri de care vorbesti se dau daca termini facultatea.