| Ananda11032004 a întrebat:

Buna, vreau sa va spun ceva foarte interesant. Deci, asta seara am visat ca dram într-o sala de sport foarte foarte mare. Si o persoană era acolo, o profesoară cred (ffindca imi spune a ce sa fac) si gen la un moment dat am găsit niste role (erau albastre, role cu 4 roti) si gen m-am suit pe ele si am vrut sa ma dau, apoi am căzut (profesoară' tot imi spune a "ridica-te, ști ca poti mai mult") apoi m-am ridicat si dintr-o data am prin un curaj de necrezut in mine, m-am ridicat si am plecat pe ele, apoi am facut turnul halei nu va vine sa credeti ce sentimente aveam in acel moment, si cand m-am trezit aceleași sentiment. Si la un moment dat aveam un felling gen: "am reușit" apoi m-am trezit. A fost foarte frumos... Oare ce înseamnă, (funda+vot)

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Visul e destul de clar "Ridica-te ca poti mai mult!"
Daca te simti cazuta sau simti ca n-ai curaj sa faci ceea ce iti doresti e momentul sa crezi in tine si sa indraznesti ce n-ai indraznit pana acum.
Ai putea chiar sa incerci sa mergi pe role desi visele sunt simbolistice si poate ca nu e vorba neaparat de role.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ia-ti role pe picioare. Ai invatat sa te dai cu ele. happy
Sau poate ca trebuie sa inveti sa te dai cu ele. Eu asa am patit cu bicicleta, cand eram mic, ai mei mi-au luat una prea mare pentru mine, si cand am cazut de pe ea, mi-a fost frica sa mai incerc sa invat, si nu am mai facut-o pana la 18 ani. Insa de pe la 16 tot visam ca mergeam cu bicicleta. Si era atit de fain, ca m-am ambitionat si am invatat. Acum, fac im medie, 4000-5000 de km pe an, si e aproape o regula ca anual sa am o iesire de vreo 500 de km.
Cine stie ce poti face si tu cu rolele... happy

regis
| regis a răspuns:

Ai promis ca ne spui ceva interesant. Dar am un "felling" ca nu prea e interesant pentru restul planetei ceea ce visezi tu. Gen.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce prostie toti care visati niste aiureli crede ti ca inseamnă ceva, nu inseamna nimic nu esti tu unica de pe pamint care visezi, este o prostie sa pui pe TPU ce visezi, tine pentru tine sunt ca si nevoile la wc, nu vi sa spui de cate ori pe zi folosesti toaleta, ca ar fi jenant stupid, visele sa va intre bine in cap nu inseamnă absolut nimic cine crede ca visele inseamnă ceva se înseală amarnic.

| anonimg a răspuns:

Visurile i-au naștere în subconștient; iar acesta se manifestă noaptea.
Tot ceea ce vedem și auzim, toate lucrurile profunde -bucuriile si temerile- de care poate nu suntem conștienți, sun stocate de subconștient si sunt manifestate de acesta.
Mai concret, ce vreau să spun este că tu ai avut o experiență de felul acesta cu profesoara; dacă experiența nu a fost reală, atunci a fost imaginară; a lăsat un feeling plăcut, iar subconștientul l-a manifestat în imaginația acestuia.
Asa cum noi gândim si ne imaginam tot felul de lucruri reale și ireale în mod conștient ziua când suntem trezi, tot asa in mod inconștient (numit subconștient) apar astfel de gânduri, imaginații în timpul somnului. Pot fi sentimente si gânduri pe care le-am trăit sau doar imaginat in mod conștient sau nu. Visurile pot apărea ca rezultat al unei stări trăite în cursul zilei de care nu ne mai amintim.

Mai există și vise de la Dumnezeu. Pe acestea le vom recunoaște că sunt de la El pentru că sunt cu totul diferite, aparte.