| Jnnatheserpent a întrebat:

Vreau și eu să știu dacă îți trebuie neapărat matematica pentru academia militară. Din cate am înțeles eu trebuie sa dau examen la matematica și la fizică și eu fix la astea doua am probleme... Niciodată nu m-am descurcat de aia m-am si dus pe filologie la liceu, mai am un an și termin și chiar sunt îngrijorată în legătură cu cariera mea. As fi vrut la forțele aeriene romane, de mica mi-au plăcut avioanele și m-au fascinant tot ce tine de asta, și as vrea sa știu pe ce as putea merge in cadrul militar fara matematica, dacă se poate bineînțeles și ce probe se susțin. Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| IoanWild a răspuns:

Cum crezi tu insa daca ai vrut ceva si alegi altceva nu prea are sens. Mai bine te mai gandesti si la alte optiuni benefice pentru tine si pe termen lung! Bafta!

| Doarof3 a răspuns:

Păi depinde.Nu știu să-ți explic, dar îți urez succes.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti fara matematica si fizica. Ma mir, insa, de ce intrebi pe aici cand au ei pagina lor unde te poti documenta! Nu vezi ce raspunsuri dau astia pe aici? Zici ca-s loviti cu maciuca! Uite: http://bit.ly/2Iidh5A

| NelsonM a răspuns:

Aia e ori iti plac inveti ori pa simplu pilotatul se bazeaza pe numere coordonate nu litere...