| Stoi_Nicoleta_1995 a întrebat:

Buna, vreau si eu sa stiu din ce sa da bacul la profilul bio-chimie? (Cat mai detaliat!)

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La informatica in niciun caz nu poți sa dai bacul, deci nu lua in seama răspunsul de mai sus.
Probele eliminatorii sunt:
Romana
Matematica M2 adică nivel mediu
Biologie (anatomie și genetica sau biologie vegetală și animală), Chimie (organica sau anorganica) SAU Fizica (termodinamică sau încă ceva dar nu știu, oricum nu prea da nimeni la fizica pentru ca e greu și foarte mult de invatat și priceput și nu prea are rost din moment ce poți sa dai la biologie și sa iei 10 cu minim de efort).

Iar celelalte probe sunt competentele (romana oral; engleza oral și scris; pe calculator) care nu sunt probe eliminatorii dar atenție! Sunt obligatorii, in sensul ca dacă lipsești de la vreo proba pici din start bacul, indiferent ce ai făcut la restul probelor, deci trebuie sa fii prezent chiar dacă nu faci nimic.

| dianaaelena a răspuns:

Romana - scris și oral, obligatoriu
Matematica - scris
Biologie, Chimie, Fizica sau Informatica - la alegere
Competente la lb. Engleză și la TIC