| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Buna ziua am avut un loc de munca ca paznic si acum angajatorul vrea sa semnam lichidarea desi noi nu am luat banii de 3 luni e normal sa semnam ceva pana nu ne da banii? Si ce pot face daca refuza sa ne da banii mentionez ca sunt angazat cu acte in regula carte de munca tot.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am patit la fel si n-am stiut, nu m-a invatat nimeni ce sa fac. Atentie. Nu semna nimic. Mai mult, in cel mai rapid mod actioneaza=l in judecata pentru neplata drepturilor salariale. Esti scutit de taxa de timbru si taxa judecatoreasca. Mergi la treibunal. Mai citeste si aici: http://www.avocatnet.ro/......a-fac.html
Vezi cererea aici: http://e-juridic.manager.ro/......i-467.html

| Violleta2022 a răspuns:

Nu semna!

| Saveluc a răspuns:

E un escroc. nu semnezi nimic. Esti angajat cu formele legale?

| 17Ioana a răspuns:

Nu semna pana nu primesti banii!
Si nu semna nimic, sa te dea el afara, ii spui ca tu nu vrei sa incetezi colaborarea, daac el nu mai are nevoie de tine, sa faca el actele sa te dea afara.
Asa ai mai multe beneficii ( ori somaj, ori il obliga statul sa-ti dea niste bani, nu stiu exact dar sa nu semnezi nimic).

| eminescuhipiot a răspuns:

Du-te si la ITM sa-i reclami, cel putin sa n-o mai pateasca altii. si sub nici o forma nu semna lichidarea ca renunti la orice drept.

| flash2002 a răspuns:

Nu semna pana nu primesti banii