| litere123 a întrebat:

Am câteva întrebări cu privire la primul meu job pe timpul vacanței de vară. Am trei opțiuni: casieră într-o covrigărie; vânzătoare într-o cofetărie și preparatoare pizza. Toate aceste joburi angajează și fără experiența, însă care considerați voi că ar fi mai avantajos pentru o începătoare?

PS. Dacă se cere apel la nr. "x" pentru stabilirea unui interviu sau trimiterea unui CV la nr. "x" care ar fi alegerea corectă?
+ Ar fi de neapreciat dacă aș explica în timpul interviului că doresc angajarea doar pe timpul verii?
Mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Preparatoare de pizza.
Interviu.
Nu este cazul să spui că stai doar pe timpul verii, dacă nu te întreabă.

| JicaContra a răspuns:

La primul nu stiu. cel mai comod e ultima, preparatoare de pizza, dar trebuie sa faci fata la temperaturi inalte, pentru ca vor fi cuptoare si JAVRELE de angajatori nu compenseaza cu aer conditionat, totusi restul te expun la corona virus

totusi la a doua intrebare raspunsul corect este interviu, CV e o frunza in vant

iar la cea de a 3a intrebare, poti sa specifici asta si sa NU te angajeze, daca nu e un angajator sezonier, sau poti sa iti tii ciocul mic si inainte de ultima luna sa declari preaviz de, demisie, sau sa risti (preavizul ala s-ar putea sa te coste ultimul salariu)

| oz_1736 a răspuns:

Ca sa inveti ceva pentru mai tarziu, preparator pizza
Daca vrei sa scoti banii de tigari, vanzatoare - bani faci cand lucrezi cu bani

| InvatamProgramare a răspuns:

Eu as alege cofetaria big grin

| UnOmdin20000 a răspuns:

Vorbesti de vacanta. Inseamna ca esti eleva sau studenta. Asa ca, nu va fi neapreciata cererea de a lucra doar pe timpul verii. Din contra, daca te angajezi cu perioada nedeterminata si dupa trei luni iti dai demisia, vei ramane cu o bulina neagra la urmatoarele angajari.
Casiera, inseamna bani, gestiune. Nu ai voie sa ai lipsuri la sfarsitul zilei.
Te pricepi la preparat pizza?
Vanzatoare in cofetarie, cu sau fara a lucra si cu banii?
Vezi ce poti face din toate astea. Dar cel mai bine este sa te prezinti la toate interviurile. Pentru ca s-ar putea ca cel pe care il doresti mai mult sa se ocupe de altcineva. Ramane alternativa, numai daca te prezinti.