| Gabriell1992 a întrebat:

Am nevoie de o informatie, dar urgent!
Doresc sa aplic la Academia Fortelor Terestre, dar pe un loc la Administratia Nationala a Penitenciarelor / Ministerul Justitiei.
Eu voiam sa sun acum la penitenciar sa intreb in ce anume consta proba sportiva, dar nu am de pe ce sa sun. Am reincarcat cartela acum o ora, dar nu am primit mesajul de confirmare.
Daca stiti voi in ce anume consta, as fi recunoscator. Am vazut ca probele difera de la subofiter la ofiter. Academia Fortelor Terestre formeaza ofiteri.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce vrei să candidezi la Academie, atunci, evident, dai probele aferente ofiţerilor!
Dacă doreai să te înscrii la o Şcoală Postliceală, atunci ai fi susţinut probele aferente subofiţerilor.

Toate cele bune!