| lavimyless a întrebat:

Buna ziua, am terminat Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor și aș vrea să mă reprofilez, vreau sa devin educatoare...dar nu stiu ce cursuri sau studii trebuie sa am.Va multumesc!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nici un fel de studiu. Mergeți la inspectoratul școlar și interesați-vă când se fac concursurile pentru suplinitori. Cu puțin noroc intrați la suplinitori și așteptați un an de zile pentru a vedea dacă într-adevăr vreți să faceți așa ceva, apoi cereți ajutorul colegelor, directoarei pentru a vă îndruma cum puteți deveni titular pe post.
Succes!

| lavimyless explică (pentru romeo78):

Multumesc mult pentru raspuns!