| Alex a întrebat:

Am terminat specializarea "Autovehicule rutiere" si masterul "Legislatie privind siguranta transporturilor". Am posibiliatatea sa lucrez ca inginer la Politia Rutiera? Am auzit ca daca vreau sa lucrez la Politia Rutiera, trebuie sa termin Scoala de Agenti de Politie "Vasile Lascar" Campina sau Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti. E adevarat? Multumesc! La revedere!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posturile din poliție sunt blocate, nici cei care au terminat o școală/academie de poliție nu au intrat încă în sistem.
Orientează-te pe un alt loc de muncă.
Pa, pa.