| Mihasab007 a întrebat:

Buna ziua,
As dori sa pot preda limba franceza ca profesor, la primara si gimnaziu, in Cluj. Avand in vedere ca am terminat o facultate de cinema si teatru in Franța, care sunt pașii de urmat?
Este absolut necesar sa fi absolvit facultatea de limbi străine sau doar un curs de psiho-pedagogie?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Este absolut necesar sa fi absolvit facultatea de limbi străine ȘI un curs de psiho-pedagogie!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam greu de răspuns de aici. Secția de învățământ, inpectoratul școlar, cel unde se fac concursurile anuale pentru ocuparea posturilor de profesori, acolo poți găsi răspunsul.