Întrebare recomandată | MDRLC a întrebat:

As dori sa stiu ce meserii pot avea in urma Facultatii de Asistenta Sociala si Sociologie? Daca ati putea sa-mi recomandati si alte facultati frumoase, si nu chiar grele...

Răspuns Câştigător
| Andrei277 a răspuns:

La sociologie stiu urmatoarele : sociolog in organizatii, specialist in resurse umane, specialist in relatii publice, cercetator, consultant politic, consultant in marketing, expert in domeniu probatiunii, "proiectant" pentru atragerea fondurilor europene, operator de teren, in mass-media...
Consultant de marketing - elaborezi strategia de promovare a produselor pentru firme

1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Asistent social. Atat stiu.
Toate facultatile sunt "grele"
Uite cateva : Facultatea de stiinte Politice, Administrative si ale comunicarii( FSPAC), FSEGA Cluj, UBB Cluj. Sunt facultati bune, poti sa cauti pe internet despre ele.