| MaeRii a întrebat:

as dori sa stiu daca cursul de Inspector Resurse Umane ajuta sa te poti angaja in domeniu respectiv (ex: hr dintr-o fabrica, firme de recrutare, etc)

2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Ajuta,chiar iti recomand, dupa parerea mea e un curs folositor.Eu am o colega care a facut cursul si lucreaza acum la departamentul de resurse umane, deci se poate

| Dandinelle a răspuns:

Te poti angaja la HR la orice firma la care au nevoie. In curs inveti cum sa alegi meseriile, contractele si ce lege din codul muncii si COR sa pui in contracte, pe langa plimbatul pe la ghisee. Singura chestie de care sa ai grija e: la prima angajare ai grija cata responsabilitate iti iei mai ales daca-ti iei si stampila. Indicat la primul job e sa ai pe cineva cu experienta pe langa tine sa-ti arate si chiar sa mearga cu tine sa inregistrati contractele etc.
Multa bafta!