| RonaldoSama a întrebat:

As dori sa stiu pentru academia de politie trebuie sa stai neaparat in camin? Adica ma refer, eu o sa vreau sa ma inscriu la o echipa de fotbal dupa ce as intra la academie de politie(Doamne ajuta).Din cate am inteles de la altii numai cu invoiri poti pleca sau de sarbatori de la camin.Sunt antrenamente, meciuri si chiar vreau sa stiu daca se poate.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate la academiile militare si de Politie se locuieste numai la camin si se face instructie ca la carte. Nu este timp de cluburi de fotbal, alea le faci daca mergi la alte facultati lejere, fiindca aici ai carte si instructie, nemairamanadu-ti timp decat de dormit.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca intri la Academia de politie trebuie sa ai aprobare sa joci fotbal la o echipa. De regula nu se aproba sa joci la o alta echipa, decat cea a academiei. Daca are.
Da, nu ai voie sa lipsesti din unitate. Academia de polirie este cazarma, cu regim militar. Orice parasire a cazarmii se face cu aprobare si document de: invoire, permisie, ordin de serviciu. Tu mergi la academie sa devii politist, nu fotbalist.

| Iote a răspuns:

Neaparat la camin! E o arma, e aceeasi disciplina. Nu esti prezent cu numele si te duci unde vrei tu, ca la facultatile civile. Ba mai trebuie sa si inveti.