| alx15 a întrebat:

Cam ce salariu castiga un agent de paza in anul 2019? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bază, salar minim pe economie plus bonuri de masă.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Minim pe economie net.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În plus, stai în picioare 12 ore. Iar dacă se fură, cu toată supravegherea ta, ai probleme.

| Sekim a răspuns:

Salut.
Salariul este minim pe economie.

| Octavz a răspuns:

Salut. Am la activ vreo 5 ani de securitate (pază) am lucrat pe toate posturile posibile (sef tura, sef obiectiv, intervenție etc.) ca agent nu te sfătuiesc sa te duci, despre salariu în 90% din firme se plătește pe ora, în momentu de fata agentul de paza este plătit cam 7, 5 lei pe ora, sunt firme unde da și mai puțin sunt firme unde îți dă și mai mult și când zic mai puțin și mai mult ma refer la o diferență de 50 bani, deci mai mult de 8 lei ca agent în cele mai bune cazuri nu o sa îți dea nimeni, și e cam sclavie, ore suplimentare la greuu... Oamenii tot pleacă o sa te bage pe tine sa suplimentezi pana o sa faci bășici în talpă, deci nu merita, sper ca ți a fost de ajutor

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Octavz):

Ai la activ.cinci ani. nu ti convine.dar tot la paza ai ramas..De Ce?laughing))

| Octavz a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Momentan numai lucrez în paza de aproape un an. Și el s-a referit la postul de agent de paza nu se sef tura sau alte posturi, eu m-am referit strict la postul de agent de paza!,

| Ion976 a răspuns (pentru Octavz):

Ca idee, un șef de tura cam cât ia?