| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!
Care oferta și program de munca vi se par mai rentabil?
1. Lucrător statie asfalt, muncă ușoară, program 10 ore jumate pe zi.
2. Lucrător fabrică, program in 2 schimburi, cate 8 ore de muncă.
Salariile sunt identice

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai rentabil este :
2. Lucrător fabrică, program in 2 schimburi, cate 8 ore de muncă

La asfalt - stai in frig, ploaie, caldura torida si muncesti 10 ore jumate
In fabrica - stai inautru la aer conditionat sau caldura, muncesti doar 8 ore si ai ocazia sa lucrezi 1 saptamana dimineata si 1 sapt. dupa amiaza

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lucrator asfalt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.

| gabicoo a răspuns:

2!

| aditimus a răspuns:

1, munca usoara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 ce naiba

Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Personal as alege lucrator intr-o fabrica la un program de 2 schimburi. Gandeste-te ca esti si de dimineata si de dupa masa.In saptamana cand lucrezi de dimineata, intr-adevar te trezesti mai devreme dar dupa masa esti acasa, poti face alte lucruri prin gradina(daca stai la casa), programul cel mai probabil il incepi la ora 6 dimineata si la 2 se termina.Cand esti de dupa masa, din nou, dimineata ai timpul poti, poti merge la cumparaturi sau sa faci alte activitati.
In schimb, cand lucrezi la o statie de asfalt, lucrezi afara, ca e ploaie, ca e caldura, tu acolo esti.Intradevar,munca poate fi mai usoara dar conditiile de munca sunt altele, mai dificile.Probabil ca incepi in jurul orei de 8 dimineata si termini la ora 6.Vi acasa seara si nu mai ai chef sa faci nimic. Dimineata din nou.Alege ce vrei sa faci cu viata ta!