| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Castiga mai putin un web developer( fie el back-end, sau front-end) decat un adroid /Ios devoloper sau un java developer?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

In afara ca Web Developer de la $40k pana la peste $100k (50-70k au majoritatea), Android developer de la 40k pana la peste 150k (dar entry-level se plateste si cu 70k deci poti incepe cu mult mai mult), iar ca Java Developer intre 40k si 100k.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariile in programare depinde de experienta in primul rand, de compania la care lucrezi, de tara si orasul in care lucrezi, de proiectele la care iei parte samd... limbajul in care lucrezi conteaza mai putin la salariu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca depinde de mai multi factori.
Daca e sa vorbim de Juniori e posibil ca un front-end dev sa castige mai putin la inceput fata de back-end sau mobile.
Totusi, la mobile developer depinde foarte mult si ce anume face. La un anumit nivel si ei fac front-end si back-end. Normal ar fi ca prestanta sa fie mai ridicata aici.