| GoldandSilver a întrebat:

Cat te important este sa-ti urmezi pasiunile in privinta alegerii unei facultati? Adica ceea ce vreau eu nu stiu cat de mult se cauta in Romania, nu m-as supara daca as pleca si sa ma intorc peste cativa ani.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai pasiuni, trebuie sa ai si vointa sa ti le indeplinesti!
Plecatul asta si venitul, nu stiu ce scop au, ca doar pleci de rau....ca sa te intorci tot la rau, sau ...de ce ai pleca?

| GoldandSilver explică (pentru Violleta2022):

Pai, in strainatate ceea ce as vreau eu sa fac se cauta si sa fac si un master sau poate chiar un doctorat acolo, dar apoi as veni dupa ce capat ceva experienta sa lucrez si pentru tara, nu stiu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GoldandSilver):

Daca mama si tata sunt milionari in euro si te pot intretine pe perioada masteratului ori doctoratului, intr-o tara straina, atunci ce mai astepti?

| GoldandSilver explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt milionari, exista o bursa Fullbright se numeste laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru GoldandSilver):

In cazul asta: succes sa intrunesti conditiile de primire a bursei!

| GoldandSilver explică (pentru Violleta2022):

Da, mersi mult, succes si tie in ceea ce faci!

| sweetys a răspuns:

Foarte important este sa faci ceea ce te atrage. Eu am facut o facultate de dragul de a avea o diploma si acum sunt anul 4 si ma chinui sa o termin. As fi vrut sa fac altceva dar nu mi.am permis sa ma mut de la un capat al tarii pa altul.

| GoldandSilver explică (pentru sweetys):

La ce facultate esti? Ce facultate ti-ai fi dorit?