| Polistfever a întrebat:

cum se lucreaza la glovo? Este un program de urmat sau un anumit numar de comenzi de atins pe luna?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Anunți prin aplicație că ai intrat la lucru și aștepți să apară o comandă în zona care te afli. Anunți că o preiei și o execuți. Dacă ești activ câștigi. Dacă nu ești activ deloc se vede și te dă afară.
Este interesul tău să fii activ, ca să și căștifi la un nivel să îți convină. Astfel munca nu este normată, ți-o normezi singur. Fiul meu lucrează la Glovo full time, adică toată ziua. Unii spun că la ei în oraș sunt alte reguli. Aceasta este ce știu eu, alții m-au contrazis.

| Sophieka a răspuns:

Vei afla la interviu.

| Denisa0954 a răspuns:

Nu. Iti iei cate ore vrei si cand vrei.

| Polistfever explică (pentru Denisa0954):

Wow serios? Eu credeam ca nu poti face asta mi-a spus si un prieten ca nu functioneaza asa, desi asa mi se pare cel mai logic sa fii platit in functie de cate livrari faci

| Denisa0954 a răspuns (pentru Polistfever):

Ba da. Te anunță ora la care iti poti lua ore. Orele se iau in fiecare joi si luni. Joi iti iei ore pentru vineri sâmbătă si duminica de exemplu. Ai voie să îți iei maxim 10 ore pe zi. Înainte să îți înceapă ora te pui pe activ si astepti comanda. Cand apare o comanda o accepti si iti arata de unde trebuie sa o iei si adresa la care să o livrezi. Iar tu esti platit pe comanda. Doar ca trebuie sa ai un partener căruia îi plătești cartea de munca si comision

| Polistfever explică (pentru Denisa0954):

STii cumva daca poti sa renunti cand vrei?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Polistfever):

Da, poti renunta cand vrei